DOMŮ

HOME

AKTUALITY

NEWS

O NÁS

ABOUT US

PSI

DOGS

FENY

BITCHES

CHAMPIONI

CHAMPIONS

ODCHOVY

OFFSPRINGS

ŠTĚŇÁTKA

PUPPIES

GALERIE

GALLERY

ODKAZY

LINKS

KONTAKT

CONTACT


Chovem malých kníračů v barvách černostříbřité, černé a pepř a sůl se zabýváme od roku 1997. Ale malí knírači se v naší domácnosti zabydleli již v roce 1980. To jsme si pořídili malého černostříbřitého knírače Démona Ja-Bíl, který měl v dospělosti bohužel vadu skusu a proto jeho výstavní kariéra ani nezačala. Věnovala jsem se proto výcviku a tento malý pejsek měl složenou zkoušku ZMP1 dokonce s lepším počtem bodů za poslušnost než němečtí ovčáci. Bohužel se dožil díky zákeřné nemoci pouze 4 a půl roku. Po něm přišel druhý černostříbřitý pes Champion Cay z Honzulky, který získal titul Championa ČSFR, Národního vítěze a měl složenou zkoušku ZMMP. Pak následovali dva pepřáci z chovatelské stanice z Podolských skal. První fenka v barvě černostříbřité Fidonie Ši-Mon však přišla až v roce 1993 a v roce 1995 fenka v barvě pepř a sůl Multichampion Brenda z Marzemu. Proto byl první vrh odchován až v roce 1997. Brendička se do věku tří let již pyšnila tituly jako Interchampion, Český, Slovenský, Klubový, VDH a Německý champion.

Má též 9x CACIB a 6x BOB z mezinárodních výstav. V roce 1995 jsme ještě zakoupili černostříbřitého pejska ze zahraničního krytí Championa Charlie Bohemia Vulkan, který má tituly jako Český, Slovenský, Rakouský, VDH, Deutscher a Klubový champion a který mi udělal velkou radost na Světové výstavě ve Vídni, kdy získal ve třídě otevřené ve věku  roku a půl titul CACA.  Také jsme pro oživení krve našeho chovu dovezli v roce 2001 psa a v roce 2003 fenku, oba z Moskvy z chovatelské stanice Algris. Pes Zealous Monty je držitelem Českého  a  Klubového championa a  má 3x CACIB. Bohužel mu byly v Rusku kupírovány uši a již se tedy nemůže vystavovat.

Do současné doby máme odchováno 25 vrhů, z kterých vyšlo již celkem 58 championů, konkrétně: 14x Český champion, 20x Klubový champion, 3x Slovenský champion, 2x Rakouský champion, 4x VDH champion, 3x Německý champion, 9x Český junior champion, 1x Ruský junior champion a 2x Interchampion. Štěňátka máme nejen v České republice, ale i na Slovensku, v Německu, v Itálii a v Rusku. Zatím naše nejúspěšnější černostříbřitá fenka Multichampion Arnika Silver Malý kavalír získala do věku 3 let tituly, jako Interchampion, Český, Rakouský, Klubový, VDH a Junior champion a má 5x CACIB ze 4 států od 5 rozhodčích. V současné době vkládáme velké naděje do našich mladých odchovů.

A proč nám vlastně učarovali zrovna malí knírači? Nejspíš pro svoji úžasnou povahu. Pozorovat malé knírače na cvičáku nebo při agility je prostě fantazie. Malý knírač je temperamentní malý psík, který se hodí prakticky pro každého jako společník do rodiny. Zvládnou ho děti i starší lidé.

Všem přátelům, chovatelům a majitelům malých kníračů a pejsků vůbec, přeji hodně úspěchů a moc hezkých chvil se svým psím kamarádem… a co dodat ? Knírači všech velikostí a barev jsou ti nejlepší co znám.

© Kennel MALÝ KAVALÍR & designed by F&G, 2005